Yulia Krivich laureatką ARTSLINK INTERNATIONAL FELLOWSHIPS

19.07.2024

Doktorantka Yulia Krivich laureatką ARTSLINK INTERNATIONAL FELLOWSHIPS!

ARTSLINK INTERNATIONAL FELLOWSHIPS wspiera międzynarodowych artystów_ki, kuratorów_ki i arts leaders (zarządzający kulturą, organizujący działania artystyczne) w rozwijaniu ich praktyk oraz poszerzaniu profesjonalnych sieci kontaktów w Stanach Zjednoczonych i na arenie międzynarodowej.

Program podkreśla wartość niezależnych sieci artystycznych oraz ciągłego dialogu na temat pilnych problemów, przed którymi stoją nasze społeczeństwa.

W ramach stypendium Yulia odbędzie rezydencję w THE LUMINARY w St. Louis, Missouri.

GRATULUJEMY!

Yulia Krivich (Polska / Ukraina) jest artystką wizualną, aktywistką i kuratorką. Jej praktyka opiera się na podejściu postartystycznym i działaniach na rzecz budowania społeczności. Yulia jest współzałożycielką Solidarnościowego Domu Kultury „Słonecznik” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także członkinią Soniakh Digest, platformy cyfrowej, która bada obecną wojnę informacyjną i współczesną geopolitykę z perspektywy Europy Środkowo-Wschodniej. Brała udział w wielu międzynarodowych wystawach na Ukrainie, w Polsce oraz za granicą. W 2022 roku Yulia zaprezentowała swoje prace w ramach ukraińskiego programu na Documenta 15.

Ukończyła Wydział Architektury Państwowej Akademii Inżynierii i Architektury w Dnieprze oraz Wydział Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie doktorantka w Szkole Doktorskiej ASP w Krakowie, realizująca pracę doktorską pod opieką dr. hab. Michała Zawady.

STRONA WWW