Wystawa SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY

09.10.2024

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wystawy SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY!

Wystawa jest wynikiem współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z Polskim Instytutem w Wiedniu i jest częścią tegorocznego programu Vienna Design Week. Z ramienia ASP w Krakowie wystawa jest także efektem współpracy pomiędzy Galerią ASP oraz Wydziałem Form Przemysłowych. WFP zaprezentował podczas wystawy swoich studentów i absolwentów, Galeria ASP prezentowała prace naszej doktorantki Olgi Konik oraz doktoranta Jakuba Święcickiego!

Olga Konik – artystka, projektantka, kuratorka, naprawiaczka rzeczy nadpsutych, zbieraczka rzeczy mało wartościowych. W ramach swoich studiów doktoranckich bada potencjał twórczej pracy ręcznej jako środka sprzyjającego kształtowaniu bardziej zrównoważonych tożsamości. Jej zainteresowania badawcze obejmują naprawę, relacje z przedmiotami codziennego użytku oraz otwarty design. Podczas wystawy zaprezentowała projekt Repair Hybridity Resistance.

Promotorka: prof. ASP dr hab. Anna Szwaja

Jakub Święcicki – projektant tekstyliów użytkowych i haftu komputerowego, członek stowarzyszenia Nów. Nowe Rzemiosło. Od wielu lat zawodowo związany z Instytutem Dizajnu w Kielcach, gdzie prowadzi Pracownię Tkaniny. Tworzy prace na pograniczu sztuki włókna, rzemiosła i designu. Podczas wystawy zaprezentował projekt Touching the City.

Promotorka: prof. ASP dr hab. Bożena Groborz

SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY to wystawa prezentująca prace studentów i doktorantów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, które odpowiadają na współczesne wyzwania, takie jak kryzys klimatyczny czy nadmierna konsumpcja. Projekty wyróżniają się nie tylko podejściem zorientowanym na użytkownika, ale także mają charakter informacyjny, uświadamiający i aktywizujący.

WYSTAWA

SUSTAINABILITY AND ACCESSIBILITY

Polski Instytut w Wiedniu
Am Gestade 7, 1010 Wien, Austria

Czas trwania: od 21.09 do 31.10.2024

Prace doktorantów: Olgi Konik i Jakuba Swięcickiego prezentowane przez Galerię ASP w Krakowie.

Kuratorka projektów doktorantów: Natalia Legutko

Prace absolwentów i studentów Wydziału Form Przemysłowych prezentowane przez Wydział.

Kuratorzy projektów studenckich Wydziału Form Przemysłowych: Maciej Własnowolski, Szymon Kiwerski