WYKŁADY MONOGRAFICZNE / Mam dwie wiadomości, dobrą i złą – wykład Bartka Buczka

Zapraszamy na wykłady Bartka Buczka Mam dwie wiadomości, dobrą i złą. Jest to kolejne spotkanie z serii Wykładów Monograficznych realizowanych w Szkole Doktorskiej ASP w Krakowie, wydarzenie otwarte dla publiczności.

Nagrania z wykładów zostaną opublikowane na profilu YOUTUBE SD oraz na naszej stronie w zakładce WYKŁADY

KURATORKA WYDARZENIA / PROWADZĄCA: Karolina Plinta

Mam dwie wiadomości, dobrą i złą – wykład Bartka Buczka

26 kwietnia godz. 14:15

Podczas swojego wykładu opowiem o plusach i minusach pracy z osobami artystycznymi (plusy), instytucjami (plusy i minusy), prywatnymi galeriami (głównie minusy) i z masywem kolekcjonerskim (jeszcze nie wiem, trudno ocenić). W skrócie należy spodziewać się memuarów technicznego.

Bartek Buczek – Stypendysta Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Absolwent Akademii Sztuki Pięknych w Katowicach, kierunek malarstwo, z dyplomem obronionym w pracowni Andrzeja Tobisa (2011). Pracownik galerii o szerokich kompetencjach zawodowych (techniczny, wystawiennik, artysta, aranżer i kurator, od niedawna, galerzysta). Niesłusznie uważał się za jednego z najzdolniejszych malarzy pokolenia. Nie wypracował sztywnej strategii artystycznej, ale od 2020 roku tworzy tylko panegiryczne dzieła o ulubionych narzędziach pracy. Miał 12 wystaw solowych i uczestniczył w 43 wystawach zbiorowych, w przytłaczającej większości w przyzwoitych galeriach. Współorganizator I Sympozjum Technicznych. Prowadzi arthandler run space „Art Industry Standard”.

Wykład odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku, w siedzibie Szkoły Doktorskiej, pod adresem: ulica Radziwiłłowska 29, 31-026 Kraków