Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Poligrafii w Publishing School w Krakowie. Studiowała również Historię Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Filozofię i Teologię w DSFT w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2019, 2020, 2023), laureatka Stypendium Twórczego Miasta Krakowa, Nagrody BWA w Zielonej Górze, a także Wyróżnienia Honorowego podczas IV Przeglądu Młodej Sztuki „Świeża Krew”. Finalistka Strabag Artaward International oraz Konkursu o Nagrodę Eibischa. W 2015 roku brała udział w Fljótstunga Art Residency w Islandii. Jej prace prezentowane były m.in. w BWA w Zielonej Górze, podczas 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, czy 47. Salonu Zimowego w CSW Elektrownia. Współzałożycielka Fundacji Migawka aktywizującej artystycznie osoby Głuche i słabosłyszące. Tytuł pracy doktorskiej: „Przestrzeń znaku — znak w przestrzeni. Język migowy jako przestrzenny język sztuk wizualnych.” Przestrzenność języka migowego interpretuje głównie za pomocą malarstwa oraz wideo-performansów. Jej zamierzeniem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat wartości i uniwersalności języka migowego, a także przełamywanie stereotypów „dźwiękowego kolonializmu” związanych z percepcją dźwięku.

PROMOTOR: dr hab. Michał Zawada

KONTKAT POZAUCZELNIANY: katarzyna.feiglewicz@gmail.com