Katarzyna Siwczyńska

Doktorant_ka
katarzyna.siwczynska@stud.asp.krakow.pl

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Dyplom, obroniony w 2009 r., został wyróżniony Medalem Towarzystwa Miłośników Sztuki. Od 15 lat, jako właścicielka firmy RENO Konserwacja Zabytków, prowadzi prace konserwatorskie na terenie Małopolski, zajmując się głównie wyposażeniem kościołów, co również łączy z zainteresowaniem sztuką ludową. Od 2017 r. pracuje jako konserwator w Pracowni Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Zamku Królewskiego na Wawelu. Obecnie realizuje doktorat wdrożeniowy pt. „Badania konserwatorskie portretów hetmańskich w zbiorach ZKnW, oraz konserwacja jednego z nich, przyczynkiem do ustalenia warsztatu malarza oraz charakteru przekształceń zespołu”. Projekt, oparty na współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Zamku Królewskiego na Wawelu, ma na celu zgłębić wiedzę na temat XVIII-wiecznego malarstwa polskiego, a następnie udostępnić wiedzę szerszej publiczności.

PROMOTORKA: dr hab. Anna Sękowska

KONTKAT POZAUCZELNIANY: k.siwczynska@gmail.com