Urodzona 11 lutego 1995 roku w Mikołowie. Ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Rzeźby w 2022 roku. Praca dyplomowa Sprawa Szatowa obroniona w pracowni profesor Ewy Janus. W ramach programu Erasmus+ studiowała na Wydziale Ceramiki i Szkła na Bezalel Academy w Jerozolimie oraz odbyła staż w Muzeum Ceramiki w l’Alcorze. Aktualnie studiuje również komparatystykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej praca twórcza skupiona jest wokół zagadnień łączących rzeźbę i literaturę. Projektem jej pracy doktorskiej jest próba dokonania adaptacji dwóch dramatów Stanisławy Przybyszewskiej – Sprawy Dantona oraz Thermidoru – na język rzeźby poprzez stworzenie serii prac oddających treść utworów w sposób nieilustracyjny. Projekt nosi tytuł Horror vacui. Wieloprzestrzenność w twórczości Stanisławy Przbyszewskiej i poza aspektem artystycznym autorka ma nadzieję wprowadzić nową wartość również do świata literaturoznawczego, poprzez publikacje skupione na osobie dramatopisarki.

PROMOTOR: dr hab. Piotr Twardowski
PROMOTORKA POMOCNICZA: dra Katarzyna Trzeciak