Absolwentka studiów licencjackich z filologii romańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów licencjackich i magisterskich z wzornictwa na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Studiowała też w École supérieure des Beaux-Arts de Bordeaux.

W ramach pracy doktorskiej bada tematykę twórczej pracy ręcznej jako strategii zrównoważonego rozwoju. Interesuje się naprawianiem, intymnymi związkami człowieka z obiektami codziennego użytku oraz ekonomią cyrkularną. Naprawiaczka rzeczy nadpsutych, zbieraczka rzeczy mało wartościowych. Działa w redakcji Krótkich Form – rubryki pisma o dizajnie: formy.xyz. Współtworzy Kolektyw Artystycznych Form Eksperymentalnych (KAFE) działający na styku teatru i performansu. Brała udział w wystawach zbiorowych: Zlin Design Week Exhibition (2021), Agrafa Beyond (2022), WFP na Fali (2023), Druga Skóra (2023) i indywidualnej: 100 dni do Black Friday (2022). Organizowała warsztaty dla Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Cricoteki i Akademickiego Centrum Designu.

PROMOTORKA: dr hab. Anna Szwaja

doktorant_ka