Katarzyna Dobrzańska

Doktorant_ka
Samorząd doktorantów
katarzyna.dobrzanska@stud.asp.krakow.pl https://www.kdkonserwacja.com/

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Konserwatorka dzieł sztuki; zajmuje się konserwacją i badaniami sztuki dawnej. Autorka i współautorka kilkunastu realizacji konserwatorskich przy gotyckich malowidłach tablicowych, rzeźbach drewnianych polichromowanych, oraz nowożytnych wielkoformatowych obrazach ołtarzowych na płótnie. W ramach pracy doktorskiej, przygotowywanej pod kierunkiem profesor Marty Lempart-Geratowskiej, zajmuje się badaniem historycznych technik i technologii polskiego malarstwa sztalugowego XVIII wieku, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Jana Bogumiła Plerscha (1732–1817). Współpracuje z licznymi instytucjami muzealnymi (m.in. Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Muzeum Diecezjalnym w Tarnowie). Autorka publikacji, uczestniczka międzynarodowych konferencji (m.in. 2019 Conserving Canvas Symposium organizowanym przez Getty Foundation).

Przewodnicząca Samorządu Doktorantów, należy do Rady Szkoły Doktorskiej.

PROMOTORKA: prof. dr hab. Marta Lempart-Geratowska

doktorant_ka