Agnieszka Kilian

Wykładowca_czyni
agnieszka.kilian@gmail.com

Kuratorka wystaw, autorka i redaktorka publikacji, adwokatka. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Gdańskim oraz na Uniwersytecie w Kolonii (LL.M.). Rozwija długofalowe projekty kuratorskie, w których eksploruje nowe formy wiedzy wynikające z rożnych praktyk wiedzy oraz działań kolektywnych. Stale współpracuje m.in. z berlińską inicjatywą Neue Nachbarschaft / Moabit, współtworząc jej program.

Kuratorowała m.in. takie projekty jak: Lesen am See (Strandbad Tegel, Berlin 2022 - 2023 ), We, the People (Central Slovakia Gallery, Banska Bystrica 2018), Dreams&Dramas. Law as Literature (nGbK, Berlin 2017), Tekst i jego wykonanie (Bunkier Sztuki, Kraków 2016), End of Time (Kunsthaus Dresden 2015), Rękawiczki Jeffa Koonsa (CSW Kronika, Bytom). Mieszka i pracuje w Berlinie.

Prawo autorskie